Владислав Атрошенко

До початку міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок» залишається все менше днів, у Чернігові завершуються останні приготування до зустрічі учасників та почесних гостей. Мер міста Владислав Атрошенко радо вітає проведення цього важливого заходу у Чернігові та робить все можливе, аби він відбувся на найвищому рівні.

– Владиславе Анатолійовичу, як ви ставитеся до ідеї дебюту фестивалю саме в Чернігові?

Це прекрасна ідея, про яку організатори фестивалю, я сподіваюсь, не пожалкують. Ідея насамперед пов’язана з тим, що на Чернігівщині народився Олександр Довженко – класик світового кінематографу, визнаний у всьому світі митець, письменник, кінодраматург. Але Чернігів ‒ ще й дуже кінематографічне місто, вулиці і, особливо, старовинна архітектура і архітектурні пам’ятки якого так і «просяться в кадр». У різні роки багато режисерів як ігрового, так і документального кіно знаходили тут об’єкти для своїх зйомок. Історичність і водночас сучасна атмосфера Чернігова ‒ прекрасне середовище для такого мистецького заходу.

Як мер міста я думаю також і про те, що цей фестиваль може дати самому Чернігову. Звичайно, що ми дуже зацікавлені в розвитку туризму і вітаємо все те, що йому сприяє. Але водночас я розглядаю цей фестиваль і як культурну подію, яка може допомогти зорієнтуватися нашій творчій молоді. Адже Чернігів − ще і студентське місто. Хто знає, можливо, перегляд конкурсних фільмів підштовхне до створення шедеврів нового Довженка?

– «КіноДок» ‒ фестиваль документального патріотичного кіно. Як Чернігів сприйматиме такі фільми?

Як і будь-яке українське місто зі здоровим патріотичним духом. Відомо, що багато конкурсних робіт фестивалю присвячені війні у зоні АТО. Для нас усіх це надзвичайно болюча тема. Але ми всі розуміємо, що Україна сьогодні переживає новий етап боротьби за свою незалежність та територіальну цілісність. І дуже важливо ці живі сторінки історії залишити майбутнім поколінням , відтворити їх у книжках, у мистецьких творах, зокрема, й у кіномистецтві. Існує дуже велика потреба суспільства в подібних фільмах.

Не менш важливо заявляти правду про сучасні події в Україні вголос у всьому світі всупереч російській пропаганді. Необхідно, щоб кращі фільми побачили в інших країнах. Це не дасть можливість у майбутньому будь-кому спотворити нашу власну історію.

Не даремно ж за останні роки, починаючи з Революції Гідності й особливо під час війни, спостерігається підйом документального кіно в нашій країні.

– Які Ваші побажання гостям і учасникам кінофестивалю?

Нехай фестиваль відкриє нові імена кінорежисерів, акторів, а деякі картини стануть всесвітньовідомими. Нехай кожен учасник знайде свій мистецький шлях, який приведе його до творчих вершин. А всі разом ‒ конкурсанти і журі ‒ закохаються в наше прекрасне місто і потім повернуться сюди ще не раз.

А Чернігову, який упродовж 2-х днів буде столицею кінематографу або, без перебільшення, культурною столицею України, я бажаю сприйняти цей імпульс. Це яскрава подія у житті нашого міста, яка об’єднає видатних людей з різних міст та країн, подарує незабутні враження, емоції та творчі відкриття.

Я запрошую всіх чернігівців долучитися до цієї визначної події в культурному житті.