Фільм молодого режисера Анни Корж «Дім» справив одне із найсильніших вражень на глядачів. Оцінили ідею і майстерність авторів і авторитетне журі «КіноДок», віддавши фільму почесний «Приз журі».

– Анно, ваші враження від фестивалю?

– Для мене це неймовірний досвід і значний крок у світ кінематографу.

– Що відчули, отримавши нагороду?

– Маю сказати, що я дуже схвильована і зовсім не очікувала, що нагорода від журі буде моєю. Як на мене, це найважливіша премія, розуміючи, які професіонали оцінювали роботи конкурсантів. Мені дуже приємно, що вони відзначили саме мій фільм. 

– Чому він має таку назву?

– Тема дому дуже важлива для мене, бо вона переслідує мене майже все життя.

– Як саме фільм пов’язаний із вашим життям?

– По-перше, я часто переїжджала і не мала постійного місця проживання, а, по-друге, я, як і моя героїня, родом із Луганської області і на власному досвіді знаю відчуття, коли твій рідний дім віддаляється через війну, через політику, віддаляються всі родичі і друзі. І ти хочеш бути там, але не можеш.

– Які висновки має зробити глядач після перегляду фільму?

– Я хочу, щоби у всіх був свій дім – місце, де вони хочуть бути, а не де вимушені.

– Як давно займаєтесь режисурою?

– Я навчаюся на ІV курсі у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Тому можна сказати, що недавно.

– Більше цікавитеся документальним чи художнім кіно?

– У нашому університеті працює майстерня Юрія Терещенка, яка займається документальними фільмами. Протягом трьох років ми знімали документально кіно, але цього року я вирішила спробувати свої сили в ігровому і от уже його монтую. Скоро його презентуватиму, побачимо, що з цього вийде.

– Чи хотіли б займатися акторською справою?

– У мене було три роки акторської майстерності, грала у виставах, але режисура мені ближче.

Підготувала Марія Лобас