КіноДок-фест

Валентин Сперкач: «Документалісти з Торонто візьмуть участь у фестивалі «КіноДок»

16.08.2018

Валентин Микитович Сперкач,

член журі ІІ Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок»

 

ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок» – це свято, але не тільки, - це можливість ще раз подивитися стан сучасного документального кіно в Україні.

У нас завжди була дуже міцна школа документального кіно, я маю на увазі Україну – є такі представники, як Коваль, Грабовський, Костенко та інші… Вони зробили великий внесок у розбудову документального кіно не лише в нашій державі, а й в світі! Свідченням цього є призи на багатьох Міжнародних фестивалях.

До прикладу в 30-ті роки Голодомор не давали знімати, але окремі документалісти залишили нам свідчення, чим був той час для українців, згодом, в роки Другої Світової війни також знімали кіно, так само, як і нині на Сході сучасні режисери знімають документальне свідчення війни нашого часу. Може це внуки тих документалістів, які знімали 70 років тому.

Найбільше я ціную документалістів, що мають тверду громадянську позицію, не відступають ні на крок, і роблять свою справу професійно, на гарному художньому рівні. Документальне кіно – це дзеркало того стану, яке є нині в Україні. Упевнений, що на фестивалі «КіноДок» ми побачимо багато достойних кіно робіт – і хай щастить всім, учасникам і членам журі, які, сподіваюся, відкриють для себе нові імена й побачать перспективу, яка у документалістики є!

Вже з перших кроків мого спілкування з організаторкою фестивалю, його засновницею Ганною Левківською, я бачу наскільки серйозним є підхід, що робиться потужна програма для залучення молоді – відбудуться концерти, спортивні заходи, спілкування студентства з режисерами й видатними сучасниками, буде представлено народні традиції Полтавщини й України, запрошено іноземних гостей. Ганна Вікторівна все робить, щоб залучити до аудиторії фестивалю, до перегляду фільмів насамперед молодих людей – це твориться свідоме, відповідальне покоління українців.

Міжнародний статус «КіноДок» дуже важливий – до мене звернулися також кінематографісти з Торонто, і я запропонував їм взяти участь у фестивалі. Перші фільми вже є у мене на руках, і я буквально завтра передам їх Ганні Левківській.

 

 

//Валентин Микитович Сперкач (нар. 7 листопада 1939, Київ, Українська РСР) — український режисер-документаліст. Заслужений діяч мистецтв України (1982). Член Національної Спілки кінематографістів України. Лауреат премії імені Я. Галана (1982), Державної премії України імені Т. Г. Шевченка (1986), лауреат Літературної премії імені Михайла Чабанівського.

 


Copyright © 2018
Фестиваль «КіноДок»
International film festival «KinoDok»