Про нас

Фестиваль щорічно проводиться з метою пропаганди неігрового кіно, формування його високого соціально-культурного статусу, обміну досвідом та ідеями між кінематографістами, сприянню творчій молоді у сфері кінематографії, просування кращих зразків документального кіно до широкого глядача. Виховання почуття патріотизму та любові до рідної країни, шанобливого ставлення до її історії, національних та культурних традицій.

Ідея проведення фестивалю належить Ганні Левківській.

В епоху тотального панування гламурного стилю, ми хочемо залучити на «свій бік» якомога більше думаючих людей, як з боку глядача, так і з боку художника. Головна дійова особа фестивалю – режисер! Формат «короткого метра» – найкращий майданчик для незалежної позиції та художнього експерименту, адже при тотальному пануванні масової культури «короткий метр» залишається простором, вільним від пресингу і штампів мейнстриму.

Ми переконані: неігрове арт-кіно повинне належати всім. Маємо намір зробити його зразки, його експерименти і його досягнення, надбанням професійної аудиторії і зацікавленої публіки. Таким чином, документальне арт-кіно буде введено в коло актуальної культури і стане предметом осмислення та обговорення в культурному середовищі.

У програмі фестивалю конкурсна програма, професійні дискусії, семінари, майстер-класи, творчі зустрічі з глядачами, круглі столи, присвячені актуальним проблемам кінематографа, екскурсії (більш детально читайте у розділі «Програма»).

У фестивалі беруть участь українські і зарубіжні аматорські та професійні творчі колективи. До конкурсної комісії кінофестивалю увійшли Сергій Тримбач, Михайло Іллєнко, Валентин Сперкач.

Запрошуємо всіх небайдужих до документального кінематографу людей, шанувальників культурно-громадських заходів з різних тематик, стати учасниками або гостями чергового фестивалю.