КіноДок-фест - голова журі - Кшиштоф Зануссі
Кшиштоф Зануссі

Перший Міжнародний фестиваль патріотичного документального кіно «КіноДок», який буде проведений в період з 20 по 22 травня 2016 року в Чернігові, обіцяє стати одним із найяскравіших культурних заходів в Україні.

У одній залі, на одному концертному майданчику зберуться багато яскравих та непересічних особистостей. В епоху тотального панування гламурного стилю, ми хочемо залучити на «свій бік» якомога більше думаючих людей, як з боку глядача, так і з боку художника. Ми переконані: неігрове арт-кіно повинне належати всім. Ми маємо намір зробити його зразки, його експерименти і його досягнення, надбанням професійної аудиторії і зацікавленої публіки. Таким чином, документальне арт-кіно буде введено в коло актуальної культури і стане предметом осмислення та обговорення в культурному середовищі.

У цій непростій справі разом з нами будуть справжні корифеї та авторитети кінематографу України і світу. Головою журі «КіноДок» стане знаменитий польський кінорежисер, сценарист та продюсер, лауреат головного призу Венеціанського кінофестивалю «Золотий Лев», володар численних міжнародних та національних нагород Кшиштоф Зануссі!

76-річний «метр» світового кіномистецтва також є гарним другом українського народу, після російської інтервенції у 2014 році разом з іншими відомими діячами польського театру та кіно виступивши з підтримкою українського народу. «Дорогі українські друзі, у цю важку хвилину хочемо підтримати вас морально і висловити свою солідарність з вами. Боротьба за гідність, незалежність та мир є найбільшою чеснотою. Жоден з нас не може спокійно спостерігати за тим, що зараз відбувається в Україні. Для кожного з нас останні місяці були часом молитви – молитви за вільну та незалежну Україну. Ми пишаємось вашою витримкою та хочемо ще раз підкреслити – ми з вами!», – було відзначено у зверненні.

Нагадаємо, журі кінофестивалю визначає номінації та переможців.

Номінації фестивалю:

  • Гран-прі за кращу кінострічку
  • Перше місце
  • Друге місце
  • Третє місце
  • Приз журі
  • Приз глядацьких симпатій

Переможці нагороджуються спеціальними статуетками та грошовими преміями відповідно до встановленого призового фонду. Окремі переможці фестивалю будуть нагороджені відзнаками міської ради Чернігова.