Кшиштоф Зануссі

Головою журі Першого Міжнародного фестивалю патріотичного документального кіно «КіноДок» буде відомий кінорежисер, сценарист та продюсер Кшиштоф Зануссі.

Представляємо вашій увазі біографію визначного діяча світової культури сьогодення, який залюбки погодився приїхати на улюблену українську землю.

Кшиштоф Зануссі народився 17 червня 1939 року у Варшаві. Спочатку вирішив присвятити себе науці, закінчивши фізичний факультет Варшавського університету (1955-59), а потім вивчав філософію у Ягеллонському університеті у Кракові (1959-62).

В університеті Зануссі захопився кінематографом, внаслідок чого зняв одинадцять любительських фільмів. У 1966 році закінчив Державну вищу школу кінематографії імені Леона Шіллера в Лодзі, режисерський факультет. Його дипломну роботу «Смерть провінціала» (Death Of A Provincial) було удостоєно призом на Міжнародному кінофестивалі в Венеції і головною премією на Міжнародному кінофестивалі в Мангеймі (1967).

Премє’ра першого повнометражного фільму Криштофа “Структура Кристалу” відбулася у 1969 році на Московському кінофестивалі. Цей фільм приніс молодому режисеру популярність та цілий ряд призів на міжнародних кінофестивалях, у тому числі Срібного кондора за найкращий сценарій та приз польської кінокритики Варшавська Сирена, спеціальний приз журі у Панамі та інші…

1971–1983 рр. Зануссі був віце-президентом Товариства польських кінематографістів, а з 1987 року – член Комітету кінематографії. Автор кількох книжок (теорія фільму, сценарії до фільмів, фейлетони, мемуари). Член Товариства польських письменників. З 2002 року – віце-президент Ради Фундації центру національної творчості.

Також Зануссі є автором декількох збірників телесценаріїв та книг («Бесіди про любительське кіно» (1978) та «Час помирати» (1997). Загалом він є режисером більш як вісімдесяти кінокартин.

Одночасно з роботою у кіно та на телебаченні, поставив низку театральних та оперних спектаклів у Польщі, Україні, Німеччині, Італії, Франції, Швейцарії, Росії та Білорусі.

Викладає на факультеті радіо та телебачення імені Кшиштофа Кєшльовського, Колеґіум цівітас (Collegium Civitas), а також на факультеті журналістики та політології Варшавського університету. Сенатор Українського Католицького Університету (2008–2010).

Під час російської інтервенції в Україну у березні 2014 року Кшиштоф Зануссі разом з іншими відомими діячами польського театру та кіно Евою Шикульською, Барбарою Брильською, Єжи Гоффманом, Анджеєм Вайдою, Войцехом Марчевським, Яцеком Блавутом, Яном Новіцьким виступив з підтримкою українського народу.