На відкритті «КіноДок» буде презентовано одну із найгучніших світових кінопрем’єр 2015 року, документальний фільм режисера Євгена Афінеєвського «Зима у вогні: Боротьба України за свободу»! Почесним гостем стане продюсер фільму Галина Садомцева-Набаранчук, яка виступить з промовою та безпосередньо розкаже про роботу над фільмом.

Світова прем’єра «Зима у вогні» відбулась 3 вересня 2015 року на Венеційському кінофестивалі. Також фільм було показано у головному конкурсі на кінофестивалі в Телларайді 2015 та у секції документальних фільмів на міжнародному кінофестивалі у Торонто 2015, де він отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм. Номінант на премію «Оскар» 2016 року в категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм».

Довідка «КіноДок»

У стрічці «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» показано 93-денний період української Революції гідності на київському Майдані Незалежності взимку 2013-2014 років, викликану насильницьким розгоном мирної демонстрації студентів, загоном міліції спеціального призначення «Беркут», що призвело до повалення режиму Януковича.

Під час протесту на Майдані, друг Євгена Афінеєвського зателефонував режисеру та закликав того підтримати і задокументувати події. Наступного дня Афінеєвський сів на літак до Києва. Разом з командою, всього фільм було знято двадцятьма вісьмома операторами-аматорами, Афінєєвський та його команда брали інтерв’ю у протестувальників, активістів, медичних працівників, митців та представників духовенства, які представляли різні покоління, соціальні прошарки, національності та релігії, включно з 12-річним волонтером. «Зима у вогні» документує боротьбу українських протестувальників, які стояли на своєму, не зважаючи на кровопролиття, відчай та тяжкі умови.