Ви знаєте, звідки візьме початок дебютний фестиваль «КіноДок»?

Північ України! Чернігів!! Сосниця!!! Саме з того місця, де народися класик світового кінематографу, геніальний митець Олександр Довженко.

Людина, із чим ім’ям вже майже сторіччя асоціюється українське кіно, народився 29 серпня (10 вересня) 1894 року на Чернігівщині, в хуторі В’юнище, тепер він входить у межі смт.Сосниця. В Сосницях шанують свого видатного земляка, активну науково-просвітницьку роботу веде Літературно-меморіальний музей Олександра Довженка, на території якого працює садиба (на фото), де пройшло дитинство малого Сашка. У садибі-музеї все, починаючи з двору, батьківської хати, тину, воріт, криниці відновлено в такому вигляді, як описано у біографічній повісті «Зачарована Десна». У приміщені літературної експозиції знаходиться кінозал, де можна переглянути фільми Довженка.

Саме від цієї здавалося непримітної, але вже овіяної символізмом хати 20 травня 2016 року о 17:00 стартує Велоестафета «Довженківській вогонь», яка приблизно за три години фінішує на Центральній площі Чернігова, давши сигнал про старт урочистого відкриття Першого Міжнародного фестивалю патріотичного документального кіно «КіноДок»!

Наступні два дві Чернігів буде культурною столицею України, саме тут відбуватиметься безліч найцікавіших заходів, гостями та учасниками яких може стати кожен із вас.

Не пропустіть, буде цікаво!