Ахтем Сейтаблаєв

Ахтем Сейтаблаєв народився 11 грудня 1971 року в місті Янгіюсь біля Ташкента. У 1988 році після закінчення шкільного навчання разом із сім’єю з Узбекистану переїхав до Криму. На півострові починає вивчати акторську майстерність на курсі А. Жукової в Кримському Кульпросветучіліще, яке закінчив у 1992 році. Пізніше продовжив навчання в Київському Національному Університеті театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого в майстерні Г. Кононенка.

З 1992 по 2004 роки працював у Криму в Сімферопольському державному кримськотатарському академічному музично-драматичному театрі. Там зробив постанови вистав «Лісова пісня» за однойменним твором Лесі Українки, «Моя любов Електра» за мотивами п’єси угорського письменника Ласло Дюрка, «Браво Амадео» (Александр Пушкін).

Тут Сейтаблаєв працював і як актор, виконавши роль Макбета у спектаклі «Макдуф». Хосе у виставі «Кармен» за П. Меріме, Кочкарева з гоглевського «Одруження».

З 2005 року починає працювати в Києві в Академічному Театрі драми і комедії на Лівому Березі Дніпра. Тут він зіграв у багатьох постановках. За виконання ролі Ромео отримав театральну нагороду «Київська пектораль» у 2006 році в номінації «За кращу чоловічу роль». Крім того, Ахтем Сейтаблаєв брав участь в постановках театру Російської драми імені Лесі Українки та в акторському складі Київської Академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я».

Паралельно з акторською діяльністю займається режисурою і пише сценарії до своїх фільмів. Першою роботою в якості режисера стала телевізійна картина «Квартет для двох» (2007).

Загалом режисер зняв близько десяти фільмів, серед яких: «Квартет для двох» (2006), «Фабрика щастя» (2007), «Операція «Че Гевара» (2008), «Осінні турботи» (2009), «Чемпіони з підворітні» (2012), за який отримав премію «Золотой Дюк» в національному конкурсі ІІІ Одеського міжнародного кінофестивалю.

У 2013 режисер зняв історичну військову драму «Хайтарма». Сейтаблаєв присвятив картину важкому періоду історії кримськотатарського народу. Роль головного персонажа цього фільму виконав сам Ахтем. Фільм зібрав безліч нагород на кінофестивалях: гран-прі «Корона Карпат» у Трусковці, лауреат російської премії «Ніка» за кращий фільм. Сам Сейтаблаєв у 2014 році визнаний найкращим режисером на італійському фестивалі «Кімерія» в Термолі.