Перший фестиваль документального патріотичного «КіноДок» розпочався, відповідаючи загальній тематиці свята, по-кіношному драматично – з дощу.

Проте негода не змогла завадити урочистому відкриттю. Найвідоміші гості, серед яких Міністр культури України Євген Нищук, польський митець Кшиштоф Зануссі, українські режисери Михайло Іллєнко та Сергій Маслобойщиков, акторка Ада Роговцева разом із представниками Чернігівщини Валерієм Кулічем та Владиславом Атрошенко і організаторами «КіноДок» Дмитром Чирипюком та Анною Левківською піднялися на сцену для промов та вітань.

Сотні чернігівців, ховаючись під парасолями, вслухалися в слова Міністра культури: «Жоден політик, чиновник, міністр не скаже більше за те, що закладається мовою кіно, мовою документального кіно, живого, яке показує людям правду, яке відкриває людям очі, яке закладає той фундамент, щоб молодь пам’ятала, в яких обставинах вона здобуває навіть на двадцять п’ятому році незалежності – справжню незалежність».

Під час чуттєвого прочитання вірша Ліни Костенко Адою Роговцевою «Як холодно!…» здавалося не тільки гості Красної Площі стихли, зачаровані неймовірним виконанням, а й вітряна погода на хвилину вщухла, не сміючи заважати геніальній акторці…

Продовжилася подія урочистим покладанням квітів до обеліску воїнів АТО.

Справжній біль в голосі Євгена Нищука з’явився, коли він згадував свого загиблого колегу, з яким працював у театрі імені Івана Франка та інших героїв, яких знав особисто: «Це справді такий син Чернігівщини, який віддав своє життя за свободу. Так вийшло, що практично більшу частину з тої сотні, яку ми назвали Небесною, я знав дійсно особисто, і це справді така біль, такий щем, коли я стикаюся з матеріалами про них…»

Захмарене небо Чернігівщини не зіпсувало відкриття фестивалю, а скоріше ознаменувало не зовсім легкий, але вдалий початок…

Завершити знову хотілося б словами Міністра культури України: «І хай цей дощ буде в добру дорогу першого фестивалю, який має в собі дуже великий зміст. Показати чим живе зараз Україна, що їй болить, і як воно нас може об’єднати разом!»

Вітаємо учасників та гостей з початком проведення «КіноДок»! На 21 та 22 травня синоптики обіцяють теплу сонячну погоду. Тож запрошуємо всіх чернігівців та гостей міста на локації фестивалю – Красну площу та кінотеатр ім.Щорса. Буде цікаво!