Народний артист України Богдан Бенюк є бажаним гостем на будь-якому заході. Учасники та гості «КіноДок» насолоджувались перебуванням у одному товаристві з видатним актором та патріотом України, вчергове переконавшись у професіоналізмі та виваженості майстра. Богдан Михайлович як член журі дуже виважено та творчо підійшов до своїх обов’язків, а після завершення фестивалю поділився враженнями.

– Вони тільки позитивні. Це величезний внесок, насамперед, в історію і неоціненний скарб для кінофонду України.

– Документальне кіно загалом є дуже важким для сприймання. Чи важко було переглядати фільми та ще й у такій кількості?

– Ні, зовсім не важко. Я із захопленням дивився всі роботи учасників. Я ще раз поринув в історію і пережив ті моменти, які відбувалися і відбуваються. Я побачив нові ракурси, відчув нові емоції і це для мене велике щастя.

– Чи були складнощі з вибором переможців?

– Ні, у цьому ми були одностайні. І, як сказав Михайло Іллєнко: «Кожен фільм подарував нам велику любов до України. Шлях до перемоги. Крок до перемоги». У кожному фільмі про це говориться.

– Чому на ІІ і ІІІ місця було обрано по два переможці?

– Кінофестиваль має чим похвалитися, і це – надзвичайно. Фільмів велика кількість, вони цікаві, якісні. І за таку роботу режисери мають бути нагороджені.

– Як було визначено переможця у номінації «Приз журі»?

– Також одностайно. Через те, що у журі були Кшиштоф Зануссі, Сергій Маслобойщиков і Михайло Іллєнко. Вони надзвичайно толерантні і мудрі люди, справжні професіонали. Вони не мали тих емоцій, які б могли псувати враження від фільмів. Знову ж кажу – вони професіонали своєї справи і багато тямлять у кінематографі. Це я там «лівак» був, бо я театральний артист і з кіно не маю нічого спільного, ніколи у ньому не знімався. А ви що, бачили мене в кіно? (сміється)

Підготувала Марія Лобас