Член журі «КіноДок», відомий театральний та кінорежисер Сергій Маслобойщиков був в центрі уваги думаючої публіки. Люди ставили майстру різні питання, і на кожне почули цікаву відповідь.

– Сергію, чи справдилися ваші очікування з приводу фестивалю?

– Я очікував побачити щось неформальне, так як життя дуже різнобічне і фестиваль документального кіно дає можливість заглянути в нього напряму. Мені здається, для сьогоднішньої України дуже важливо, щоб не ідеї, а людина стала центром документального кіно. Це я, власне, і побачив.

– Більшість фільмів розповідають про події на Майдані і в зоні АТО, як ви ставитеся до цих тем?

– Позитивно. Я був і на першому, і на другому Майданах і, вважаю, що такі важливі моменти в житті людини нинішньої України повинні бути розказані. Це життя, яке відбувається тут і зараз. Це і є культура, вона говорить нам, як ми ставимося до світу, а ідеологія говорить зовсім про інше – як ми повинні ставитися. Я сподіваюся, що документальне кіно і надалі буде показувати справжні історичні процеси.

– Як ви думаєте, чи зможе документальне кіно стати популярнішим за художнє?

– Я на це сподіваюся, бо, як на мене, документалістика є важливішою. Комерційне кіно створюють для розваги, а документальне – для того, щоб людина сама себе осмислила і зрозуміла хто вона, де вона і що вона робить. Документальне кіно має бути дзеркалом, яке змусить людину поглянути на себе. Загалом, стане воно популярніше чи ні, залежить від культури.

– На які вікові категорії орієнтується документальне кіно?

– Абсолютно на всі, воно може бути зрозумілим кожному.

– Ваші побажання прихильникам документалістики?

– Дивіться фільми, дивіться на життя, робіть свої висновки і, може, не дуже довіряйте нам, режисерам. А учасникам фестивалю бажаю розвитку, розвитку і ще раз розвитку.

Підготувала Дарія Дахно