Микола Білокінь,

заступник голови Полтавської ОДА

Полтавська обласна державна адміністрація разом з Полтавською обласною радою дуже добре розуміють, наскільки важлива культура. Ми розуміємо, що лише культура зможе об’єднати людей, погасивши агресію. Отримає розвиток культура, то це стимулює й економіку й соціальні напрямки, ми в цьому вже переконалися.

Ми провели ряд фестивалів в області – це й «Решетилівська весна», де чествують килимарів і майстрів народної вишивки, це «Бузковий гай» в Диканьці, де живе Кочубеївський дух, де все нагадує про часи Івана Мазепи, це велике етно-дійство «Гелон-фест», на який обласні депутати виділили кошти, і який викликав надзвичайне зацікавлення – тисячі гостей завітали в Більськ на місце археологічних розкопок, це й «Купальські ігри» в Гоголево, на батьківщині великого містика й філософа Миколи Васильовича Гоголя. Полтавщині завжди є що запропонувати світу.

А від ІІ Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок» ми очікуємо ще більшого туристичного, мистецького пожвавлення, до Полтави приїдуть режисери-докменталісти, які привезуть нові ідеї й поглянуть на наш обласний центр з нового ракурсу. Є притча, що розповідає, що маючи по одному яблуку, можна ними обмінятися, але віддавши одне, ти й отримаєш тільки одне, але маючи ідею, і нею обмінявшись – ти збагатишся з кожним обміном.

Від фестивалю «КіноДок» Полтава отримає чимало доброго, позитивного, хорошого й перспективного, тому, ми зі свого боку зробимо все можливе, аби все відбулося на високому рівні!