Natolich

Головна сцена фестивалю на Театральній площі у Полтаві 16 вересня презентує всім полтавцям і гостям ІІ Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок» виступ гурту «Майор Пронін».

Виник гурт у 1995-96 роках. Спочатку він складався з трьох осіб, а пізніше з чотирьох. Це був основний склад від початку гурту до його розпаду: вокал, бас-гітара — Олексій Остапенко; ритм, соло-гітара — Сергій Мицик; соло-гітара — Володимир Білецький; барабани — Володимир Миколенко. Ще, пізніше, з’явився Роман Кононенко, який грав на клавішних.

Назва гурту з’явилася на початку його існування звичайним чином: треба було назватися на виступі. Були перебрані різні варіанти, і зупинилися на цій, тоді здавалося, оригінальній назві «Майор Пронін», яка потім і залишилася. На початку грали легкий панк, потім, з приходом у гурт Білецького, музика змінила своє звучання. Почали впроваджувати більш складні аранжування і нестандартні розміри (5/4, 7/8, 3/3).

У творчості гурт дійшов до вибору: грати для себе чи грати для інших (звісно, щоб з цього мати прибуток), це породило різні погляди. Та ще й внутрішні непорозуміння, відмінність світоглядів дали про себе знати. Незабаром вокаліст гурту утвердився у своєму рішенні залишити гурт і музичну діяльність взагалі. Так утворилася криза. Через деякий час «Майор Пронін» продовжив свою діяльність вже з новим вокалістом і бас-гітаристом. Але згодом і цей колектив розпався (2003р.). Весною 2007 року гурт «Майор Пронін» відновив своє існування з приходом старого «знайомого» Романа «Японця» Кононенка, який з клавішних інструментів перекваліфікувався на бас-гитариста. Хлопці дали концерт у «22» без барабанів, а після цього до гурту повернувся і сам барабанщик Ред. Потім був спільний виступ з гуртом «Онейроїд» у клубі «Стелc» і всім відомий «Маzепа-2007».

https://www.youtube.com/channel/UCEbR_PA3sve3Ywlo1LhuuMw