Meri

Слідом за синглом «Я з України», який вже встиг полюбитися вражаючій кількості українців, викликати численні дискусії та обговорення (а отже, стати успішним), Віктор Винник і гурт «Мері» випустили повноформатний альбом «Я z України», де згадана пісня стала титульним треком і задала назву всій платівці. Альбом вмістив у себе одинадцять авторських треків і один бонус-ремікс, загальною тривалістю близько 45 хвилин. Основна маса треків, що увійшли до нього, була записана в період між 2014 та 2016 роками, хоча є і кілька старіших композицій.

У творчому доробку «МЕРІ» – 4 студійні альбоми: «Мерідіани» (2007), «Війни в прямому ефірі» (2010), «Кулями любов…» (2014) та «Я z України» (2016), 20 кліпів.

У 1996 році в місті Трускавець на той час студент художнього факультету Віктор Винник і старшокласник Тарас Ших заснували акустичний гітарний дует. Першими слухачами були близькі та знайомі люди. Певний час дует існував без конкретної назви.

Вперше назва «МЕРІ» прозвучала у 1998 році в місті Тернополі, на фестивалі авторської пісні в міській філармонії. 

 – Коли конферансьє запитав: «А як вас оголошувати?» — не було часу думати, і хтось сказав: “Та хай буде «МЕРІ…». Була в нас тоді така пісенька, «Мері second-hand», — тобто все було спонтанно і не надумано, так би мовити, «а ля пріма»… – пригадують дебют музиканти. – А тепер, до зустрічі, Полтаво!

https://www.youtube.com/merigroup?gl=RU&hl=ru