Урочистим концертом на Театральній площі розпочався у Полтаві ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок».

На площі перед театром Гоголя розташували військову техніку, студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка організували майстер-класи, а полтавські майстрині влаштували виставку власних робіт.

Напроти змонтованої сцени облаштували імпровізований глядацький зал, де будь-хто міг зайняти місце і насолоджуватись вечірнім концертом. Рівно о 18-й розпочав концерт військовий оркестр 179-го об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку, який виконував як всесвітньо відомі хіти, так і українських виконавців, приміром, “Океан Ельзи”.

Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно “КіноДок” проходить вже вдруге. Вперше його провели у 2016 році у Чернігові на батьківщині відомого режисера Олександра Довженка. Цьогоріч проводять у Полтаві. Бо саме на полтавській землі, в Яреськах, Довженко знімав свій фільм “Земля”.

“Полтавщина – унікальний, неповторний, колоритний край. Недарма Олександр Довженко знімав свій фільм “Земля”, де показав життя українського селянства. Сьогодні маємо можливість подивитись ті документальні фільми, які пишуть історію”, – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь.

“Під ваші оплески довгий шлях буде в успішного, гарного, красивого проекту. Хочу щоб ви привітали наших учасників – Всеукраїнська туристична виставка “Відпочивайте на Полтавщині”, – наголосила директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Протягом двох днів, 15 і 16 вересня, кожен бажаючий може завітати до Wizoria Колос і безкоштовно переглянути конкурсні документальні кінороботи, які оцінюватимуть кваліфіковане журі.

“Полтава – серце України. Сьогодні ми відчуваємо це з усією силою, відвідавши Яреськи . Олександр Довженко вважав цей край найкращим для бачення світу. Тому якщо цей фестиваль і далі відбувався у Полтаві, думаю це було б правильним рішенням”, – розповів на відкритті голова журі Сергій Тримбач.

“Відкрию одну таємницю – місце де доводилось знімати кіно, назавжди залишається рідним. Для мене Полтава стала рідною у 1972 року, коли я знімав тут свій диплом. Жили у Полтаві, знімали в Опішні. Останній зв’язок це село Чернечий Яр, звідки родом герой мого фільму ”ТойХтоПройшовКрізьВогонь” Іван Даценко. Таким чином породичався ж Полтавою”, – розповів кінорежисер Михайло Іллєнко.

Наприкінці урочистого відкриття гості та присутні згадали українського режисера Олега Сенцова, який,перебуваючи у російській в’язниці, з 14 травня оголосив безстрокове голодування задля звільнення ув’язнених українців. Оргкомітет фестивалю написав листа Олегу Сенцову, який йому передадуть.

“Хочу подякувати всім режисерам, які знімають українське кіно так, скільки, де і як можуть. Цю свічку ми запалили сьогодні в селі Яреськи, де жив і працював великий Довженко. Там же нам дали коровай і ми принесли його сюди, як вдячність Полтавщині за кіно”, – насамкінець зазначила засновник фестивалю Ганна Левківська.

Джерело: https://np.pl.ua/2018/09/u-poltavi-urochysto-vidkryly-mizhnarodnyj-festyval-kinodok-foto/