Учора у Полтаві, на Театральній площі, відбулося урочисте закриття ІІ Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДОК». Під час урочистостей нагородили призерів і переможців фестивалю.
Окрім статуетки «Берегиня», лауреати отримали грошові премії відповідно за третє місце – 10 тисяч гривень, друге – 15 тисяч, перше – 20 тисяч, Гран-прі – 30 тисяч гривень. Лауреати спеціальних премій журі одержали винагороди в розмірі 5 тисяч гривень, повідомляють у Полтавській ОДА.
Полтавці й гості міста упродовж двох днів – 15 і 16 вересня – мали змогу переглянути у кінотеатрі «Wizoria Колос» 21 конкурсну кінороботу й 8 позаконкурсних. У межах фестивалю також відбулися міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочиваємо на Полтавщині», велопробіг, турнір майстрів бойових мистецтв, працювало містечко майстрів. Три дні дарували публіці свої виступи відомі колективи й виконавці нашого краю та України.
Дякуємо організаторам, журі, учасникам фестивалю, що створили свято кіно на Полтавщині, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь.
Висловлю солідарну думку членів журі: ми дуже задоволені фестивалем і тим, що він відбувається у Полтаві. Полтава – справжній центр української духовності, культури. Де ж проводити такі заходи, як не на Полтавщині, осяяній іменами Гоголя, Довженка й багатьох інших світочів нашої культури? Дякуємо організаторам і учасникам «КіноДОКу». Дуже сильна колекція фільмів підібрана цьогоріч. Вони зроблені на найгарячішому матеріалі українського сьогодення. Сподіваємося, фестиваль житиме ще довго. Було б добре, якби він прижився в Полтаві, – зауважив голова журі фестивалю, заступник голови Національної спілки кінематографістів України, кінокритик, сценарист Сергій Тримбач.
Спеціальні відзнаки журі отримали фільми «Музика наша зброя» (режисер – полтавець Андрій Боркунов), «Волонтери війни» (режисер – Юлія Шашкова), «Додому» (режисер – Дмитро Коновалов), «Ленінопад» (режисер – Світлана Шимко). Треті місця посіли кінороботи «Кода» (режисер – Анна Корж) і «Бой за Фасад. Цена независимости» (оператор – полтавець Дмитро Гонтаренко). Другі премії вибороли стрічки «Стіна» (режисер – Сергій Волков) та «Хороший, Поганий, Злий» (режисер – Дмитро Сухолиткий-Собчук). Перше місце одержав фільм «Буратіно» (режисер – Дмитро Стародумов). Гран-прі журі віддали документальній неігровій картині «Після смерті» (режисер – Володимир Тихий).
Фільм «Після смерті» відтворює найдраматичніші миті подій на Майдані. У ньому велика кінематографічна щільність. Фактура часу, подій відтворена чудово. На погляд журі, головний приз – це заслужена нагорода. Володимир Тихий – один із лідерів покоління, середнього покоління, але за собою він веде і молодших. У перші дні подій на Майдані він був ініціатором створення команди, які дістала назву «Вавилон’13». Вони щодня знімали події на Майдані, а потім на сході України. Це документальне кіно високого класу, яке відтворює правду нашого життя. Нам, українцям, потрібно знати правду. Дуже багато бід у нашому житті від того, що ми часто не хочемо її знати. Іноді так комфортніше жити. Давайте наберемося мужності й слухатимемо, чутимемо людей, які доносять нам правду, зокрема й через кіно, – додав Сергій Тримбач.