Представницьке журі під проводом Сергія Тримбача та у складі Михайла Іллєнка і Валентина Сперкача визначило переможців. І виявилося, що значна їх частина на церемонії нагородження відсутня.

На жаль, документалістика в нашій країні фінансується не надто щедро, найчастіше документальне кіно знімають ентузіасти за власний кошт – відтак, їхати на фестиваль буває задорого. Полтава аплодувала сучасним літописцям – їх доробок примушував замислитися, будив свідомість, проникав щемом у серця і відлунив у душах.

На Театральній площі у Полтаві в рамках церемонії нагородження статуетки Фестивалю і грошові премії від голови Полтавської ОДА Валерія Головка отримали:

  • за ІІІ місце – Анна Корж, режисер фільму «Кода»;
  • за ІІІ місце – Дмитро Гонтаренко, режисер фільму «Бій за фасад. Ціна незалежності»;
  • за ІІ місце – Сергій Волков, режисер фільму «Стіна»;
  • спеціальними призами були відзначені – Андрій Боркунов, режисер фільму  «Музика наша зброя» та Дмитро Коновалов, режисер фільму «Додому».

Головні ж нагороди засновниця Фестивалю «КіноДок» Анна Левківська разом з високоповажним журі повезли до Києва, де й було організовано додаткову церемонію для відзначення переможців.  

У Київському Будинку кіно Національної спілки кінематографістів України 28 вересня в теплій творчій атмосфері всі нагороди знайшли своїх володарів! Спеціальні призи ІІ Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок» з рук членів журі отримали: Юлія Шашкова, режисер фільму «Волонтери Війни» та Світлана Шимко, режисер фільму «Ленінопад». Головні нагороди вибороли:

  • за ІІ місце – Дмитро Сухолиткий-Собчук, режисер фільму «Хороший, поганий, злий»;
  • за І місце – Дмитро Стародумов, режисер фільму «Буратіно»;
  • головний приз Фестивалю «КіноДок» Гран-прі отримав Володимир Тихий, режисер фільму «Після смерті».

Підсумовуючи все потужне мистецьке дійство, місяці організаційних моментів самого фестивалю, роки зйомок і копіткого монтажу режисерів і їх творчих груп, засновниця «КіноДок» Анна Левківська зазначила:

Неможливо переоцінити роботу кожного, хто знімає документальне кіно, бо перегляд цих фільмів формує свідоме, глибоке й небайдуже покоління, яке зрештою й побудує сильну, велику, гідну і справедливу Україну! Дякую Вам, шановні режисери! Прошу прийняти вдячність Володимира Войтенка, який очолював комісію по формуванню конкурсної програми фестивалю! Дякую за рішення наше високошановане журі! Ми показали ці фільми Полтаві та Україні, і якщо ми сколихнули свідомість бодай одного підлітка, чи студента, чи дорослого громадянина, то значить, на одного патріота в нашій державі стало більше!

І хочеться повторити слова члена журі, режисера Михайла Іллєнка, думку, яку він висловив на прес-конференції у день відкриття фестивалю:

Сучасне кіно має формувати спільні коди для всього народу, єднаючи, гартуючи, піднімаючи в душах і серцях нездоланну силу віри в свою державу і її майбуття! Ми шукаємо саме такі документальні фільми!